TOGAF® 9 Version 2: Certified (SL)

Termíny:

22. 8. – 23. 8. 2019 >>> Objednat

Cena včetně zkoušky: 27.850 Kč

Intenzivní dvoudenní školení TOGAF® 9 Version 2: Certified je zaměřeno na sémantické praktické detailní řešení problematiky podnikové architektury s cílem dosáhnout dostatečného poznání výkonu každodenní práce podnikového architekta, včetně konkrétních příkladů a doporučení. Poskytuje průpravu důležitou pro zvládnutí certifikační zkoušky Certified.

V ceně školení je započtena certifikační zkouška. 

Na školení obdržíte studijní materiály. Školení probíhá v počítačové učebně. Po absolvování školení získáte certifikát o absolvování školení.

Základní informace:

TOGAF® 9 Standard je mezinárodně uznávaný rámec pro dynamický přístup k tvorbě podnikové architektury orientované na obchodní cíle a dodávky. Popisuje prověřené metody a způsoby jak strategicky a dlouhodobě efektivně navrhovat, plánovat, udržovat a kontrolovat podnikovou architekturu v celé organizaci nebo v jejích částech. 

V aktuální verzi 9.2 došlo k významnému zpřehlednění a rozdělení rámce na tyto oblasti: Introduction, TOGAF Architecture Development Method (ADM), ADM Guidelines & Techniques, TOGAF Architecture Content Framework, Enterprise Continuum & Tools, TOGAF Capability Framework. V neposlední řadě byl komunitou The Open Group připraven a realizován koncept TOGAF Library jako veřejně dostupný strukturovaný prostor určený k ukládání vhodného výchozího materiálu pro různé specifické oblasti architekturní práce.

Po získání podrobné sady informací o oblastech TOGAF® 9 standardu a jeho přesazích vůči okolním rámcům budou účastníci školení schopni rozumět kvalifikovaně práci na poli podnikové architektury. Stanou se tak nositeli vědomostí, které budou moci uplatnit v praxi při samotném výkonu architekturní funkce a budou schopni se proaktivně podílet na vlastním návrhu, směrech, údržbě, implementacích a kontrole podnikové architektury.

TOGAF® 9 Version 2: Certified Syllabus:

Certif. zkouška L2 Certified – informace

Požadavky:

 • Dobrá orientace v architektuře (ICT, Business, Security) / Quality Assurance / Project Management / Service Operations
 • Znalost základ TOGAF® standardu, vhodné jsou i doplňující standardy (ArchiMate, IT4IT, ITIL, COBIT, SABSA apod.)
 • Profesionální znalost angličtiny (školící materiály, příklady, certifikační zkoušky jsou v anglickém jazyce)
 • Plná koncetrace a pozornost v průběhu školení, ochota k interakci při probírání látky, proaktivní přístup, spolupráce
 • Zodpovědná časová investice do příprav a samostatných cvičení zadaných lektorem
Kdo by se měl zúčastnit:
 • Analytici nebo Architekti (ICT / Business / Enterprise / Solution)
 • Projektoví manažeři
 • Specialisté nákupu
 • Corporate Legal / Risk Management specialisté
 • Strategy / Corporate Management, CxO role
 • Lidé v rolích spojených s řízením a iniciativami na architekturních programech (plánování, výkon, vývoj, dodávky, operativa)
 • Architekti, kteří chtějí dosáhnout úrovně Certified (L2), tj. hlubšího pochopení TOGAF® Standardu a umět předvést schopnost jeho plného použití v praxi 

 

TOGAF® 9 Version 2 course is accredited by The Open Group. The Open Group Certification Mark, ArchiMate® and TOGAF® are registered trademarks of The Open Group.